Google Arama Ağı Reklamları Nedir?

Google arama ağı reklamları,  arama ağında yapılan sorgulamada internet sitenizin arama sonuçlarında gösterilmesini sağlar. Ayrıca Google tarafından sağlanan bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords (Ads) paneli üzerinden kampanyalar tasarlanarak oluşturulur. Oluşturulan kampanyalar içerisinde reklam grupları ve anahtar kelimeler eklenir. Böylece potansiyel müşterilere Google aramaları ile ilişkili olarak ulaşılır. Kısaca belirlenen anahtar kelimeler ile ilgili yapılan arama sorgularında arama sonuçlarında listelenmenizi sağlar. Arama ağı reklamları online reklamcılığın en bilinen reklamdır. Bunun sebebi ise arama ağı reklamlarını kullanarak ürün ve yapılan hizmetinizi arayan kullanıcıları hedeflemenizi sağlar.

Google arama ağı reklamlarına örnek vermek gerekir ise; elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun yaşadım. Google girerek “şişli tesisatçı” arama yaptım. Bununla ilgile karşıma gelen sonuçların 1-2 göz attım. Birisi ile iletişime geçtim ve hizmet aldım.

Arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar veya sosyal medya reklamlarının aksine ihtiyaç duyulduğunda direk potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar. Amacınız direk potansiyel müşterilere ulaşmak ise en doğru reklam türü arama ağı reklamlarıdır. Ayrıca düşünceyi etkileme noktasında da arama ağı reklamları mükemmel çözümler sunar.

Arama Ağı Reklam Türleri

Metin Reklamları, duyarlı arama ağı reklamları, dinamik arama ağı reklamları, telefon araması reklamları arama ağındaki en yaygın reklam türleridir. Bu reklamlar google arama sonuçları sayfalarında “Reklam” ya da “Reklamlar” etiketine sahip olur. Arama reklamları genellikle reklam verenlerin adres, telefon numarası gibi işletme bilgilerin eklenebilmesini sağlayan Reklam Uzantıları ile birlikte gösterilmektedir.

Alışveriş Reklamları: satışı yapılan ürünleri gösteren reklam türüdür. Satılan ürünlere bağlantı oluşturulur. Bu ürünler “sponsorlu” etiketi ile veya “reklam” ya da “reklamlar” etiketi ile görünmektedirler. İş ortaklarının sitelerinde “Google Reklamları” etiketine sahip olabilmektedir.

Resim ve video reklamları: Arama ağı iş ortaklarının sitelerinde resim ve videoları gösterilebilmektedir.

Arama ağı reklamlarında tıklama başı maliyetlerinin en yüksek olanı metin reklamlarıdır. En düşük maliyetli olanı ise video reklamlarıdır. Tıklama başı maliyetler verilen reklamın sektörüne göre değişiklik göstermektedir.

Ads reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0532 478 4031 nolu telefonu arayıp iletişime geçebilirsiniz.