Discovery Reklamları Nedir?

Discovery reklamları, YouTube ana sayfasındaki özet akışı, Gmail alanlarında yani google envanterindeki kullanıcıların hedeflenebileceği bir reklam kampanya türüdür. Ayrıca bu kampanya türünde müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi açık olduklarında zengin ve alakalı içerikler gösterebilirsiniz.

Farklı hedefleme yöntemleri ile çalışan Discovery reklam kampanyaları, bir sonraki satın alacakları ürünleri araştıran internet kullanıcılarına otomatik olarak daha alakalı reklamlar sunar. Böylece Google Ads ile medya pazarlama hedeflerinize çok daha ekili bir biçimde ulaşmanıza katkı sağlamış olur. Ayrıca YouTube Masthead, TrueView in-stream, duyarlı ve arama reklamlarını da eş zamanlı olarak yürütmektedir.

Discovery Reklamlarının Sağladığı Kolaylıklar

1-Görsellerin standart boyutlarda olması

2- Metinlerin de diğer kampanyalara benzemesi, kullanmamızı kolaylaştırır.

3-Diğer kampanya materyallerinde kullanıldığı için diğer kanal ve seçenekleri ile yayına alınabilir.

Discovery Reklamlarının Amacı Nedir?

Google Ads Discovery reklamları ile ulaşamadığınız potansiyel müşterilere ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. İnternet kullanıcılarının taleplerini arama yapmasını beklemeden, aramadıkları ürün ve hizmetleri kullanıcılara sunarak sizi keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Ads reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0532 478 4031 nolu telefonu arayıp iletişime geçebilirsiniz.

Google Discovery Reklamlarında Kullanıcılar Nasıl Hedeflenir?

Google kitlelerinin pazar içi davranışlar gibi benzer ilgi alanları temel alınmaktadır. Google Ads reklamı veren kullanıcılar özel amaçlı kitlelerde kullanabilmektedir. Bu kitleleri şu şekilde sıralayabiliriz.
Arama etkinliği
YouTube izleme davranışı
Google görüntülü reklam ağı sitelerine yapılan ziyaretleri
Play store’den indirilen uygulamalar
Google mülklerini kapsayan sinyaller doğrultusunda oluşturulur.