Google Video Reklamları Nedir?

Google video reklamları, çeşitli video izleme sitelerinde, bazı internet sitelerinde ve sosyal medya da karşımıza çıkan kısa süreli reklam filmleridir. Video reklamcılığı hedef kitlelere markanızı ve ürünlerinizi bilgilendirmek, tanıtım yapmak amacı ile yapılan reklamlardır. Markalar kendi web siteleri, sosyal medya gibi çeşitli dijital kanallarda video kullanılabilmektedir.

Günümüzde video ve video izleme platformları hızla artmaktadır. Reklamcılık sektöründe video izleme platformlarına kaydı ve bu alanda da reklam yayılmaya başladı. Yotube bu platformların en ilgi görenidir. Youtube de günlük 1 milyar saati aşan videolar izlenmektedir. Günlük video yükleme süresi ise 1 milyar üzeridir.

Video Reklamları Nasıl Olmalıdır?

Video reklamlar,  önce çok kısa gösterim süresine sahip müşterinin dikkatini çeken nitelikte olmalıdır. Bu aşama sonrasında müşteriler video reklamlarının devamını izlemelidir. Marka müşterinin aklında kalmalıdır. Videonun devamı izlenmese de 5 saniyelik akılda kalıcı sloganlar, görseller ve animasyonlar sayesinde akılda kalıcı olabilirsiniz. Ayrıca reklam verilecek video ve kanalları hedef kitleye göre belirlenmesi, reklamları ilgili müşterilere göstererek faydasını arttıracaktır.

Bunların yanı sıra size diğer rakiplerden ayıran bir video hazırlanmalıdır. İnternet ortamında dolaşan diğer milyonlarca video reklamlarından sıyrılmalısınız. Özgün bir video hazırlanmalıdır ki sinir bozucu reklamlar değil de izlenebilir reklam olsun. İnsanların yazılı ve görsel reklamlarla ulaşamadığı akılda kalıcılığa video reklamları ile ulaşılabilir.

Youtube Video Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

Youtube video reklamları, diğer google reklam türlerine göre çok daha fazla izleyici ile buluşur. Böylece hedef kitleniz çok daha geniştir. Aynı zamanda ilgi çekici bir reklam türüdür. Tanıtılmak istenen ürün ve hizmeti çok daha ilgi çekici ve kısa sürede tanıtabilirsiniz.

Yazılı reklamlarda yer veremediğiniz şeyleri bu tür reklamlarda yer verebilirsiniz. Bu reklamda ürün ve hizmeti detaylı bir şekilde gösterdiğiniz için ilgili müşteriler neyle karşılaşacağını bilir ve böylece sürprizlere yer verilmez. Günümüzde her geçen gün yaygınlaşan E-ticaret sitesi için oldukça yararlı olan bir reklam türüdür. Doğru kullanıldığı sürece çok sayıda müşteri kazandırır

Video Reklam Türleri

Video reklamlarının birden fazla türleri bulunmaktadır. En yaygın bilinenleri ise yayın içi ve yayın dışı video reklamlarıdır. Yayın içi reklamlar 5-15 saniye sürenlerdir. 5 saniye sonrası atlanabilirler. 15 saniye olan ise süre dolduktan sonra biter. Atlanabilir yayın içi reklamlar, YouTube izleme sayfasının yanı sıra Google video iş ortakları sitesinde ve uygulamalarında gösterilmektedir.

Etkili Reklam Nasıl Yapılır?

Reklamlar nitelikli mecralarda yayınlanmalıdır.
Erişime öncelik verilmelidir
Bilinir Olur
Duygulara hitap edilmelidir
Reklamların anlamlı olması gerekmez
Büyük bir fikir büyük bir markayı yıllarca hizmet ettirebilir
Reklamın zayıf bir güç olduğunu unutmayın.

Ads reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0532 478 4031 nolu telefonu arayıp iletişime geçebilirsiniz.