S.S.S

En Sık Sorular Sorular

Google Ads Reklamları Nedir?

Google Ads reklamları,  arama sonuçlarında iş ortağı sitelerinde ya da Youtube da reklamlarınızın gösterilmesini sağlayan online pazarlamadır. Google AdWords reklamları olarak ta bilinir

Kimler Google Reklam Verebilir?

Google üzerinden ürün ve hizmet satmak isteyen herkes reklam verebilir.

Google da Kaç Tür Reklam Vardır?

Arama ağı reklamları, alışveriş reklamları, görüntülü reklamları, video reklamları, maksimum performans reklamları, remarketing reklamları, uygulama reklamları, discvery reklamları olmak üzere 8 tür reklam vardır.

Google Reklamları Ne işe Yarar?

Google arama sonuçları iş ortakları sitelerinde ya da Youtube reklamlarınızın gösterilmesini sağlayan online pazarlama aracıdır.

Google Reklamları Nasıl Çalışır?

Google reklamları, esas olarak arama motorunda internet kullanıcıları bir sorgu yazdığında Google platformun reklam veren havuzundan o sorguya geçilerek bir açık artırma olup olmayacağına karar verir. Yani Google açık artırma prensibi ile çalışır.

Google Ads Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

Ads reklamları tamamen sonuç odaklı bir sisteme sahiptir. Reklamların gösterilmesi için ücret ödenmez. Yalnız kullanıcı sizin reklamlarınıza tıklar ise o zaman ücretlendirilir.

Ads Reklamı Vermek İşe Yarar Mı?

Firmanın verdiği hizmet ile alakalı reklam verenlere pek çok fayda sağlayan dijital reklam modeli karşımıza çıkmaktadır. Hızlı geri dönüşüm ve düşük maliyet Google’ın popüler olmasında en etkili faydalarıdır.

Google Ads Reklamlarının İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Kısa ve öz olmalıdır.
İlgi çekici, merak uyandıran, hedef kitlenizi yakalayabilmelisiniz.
Başlık ve açıklamalarda harekete geçirici cümleler kullanılmalıdır.
Markanızı iyi tanımalı ve iyi analiz etmelisiniz.
Popüler anahtar kelimelerinizi reklam metinlerinde ve başlıklarda geçirmelisiniz.

Ads Reklamları Kaç Günde Gelir?

Genellikle ads reklamları 1 gün içerisinde incelenir ve onaylanır. Yalnız daha kapsamlı inceleme gerektire reklamlarda bu süre daha da uzayabilmektedir. Reklamlarınız 2 tam iş gününden uzun sürer ise bir dijital pazarlama uzmanı ile iletişime geçilmelidir.

Ads Reklamı Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ads reklamlarında en önemli noktalardan bir doğru anahtar kelime seçmektir. Seçilen anahtar kelimeler markanızla sunduğunuz hizmet ve ürünle ilişkili olmalıdır. Alakasız ve yanlış kelimeler tercih etmeniz Google algoritmasını olumsuz olarak etkiler.