Maksimum Performans Reklamları Nedir?

Maksimum performans reklamları, reklam verenlerin görüntülü reklam ağı, Youtube, arama ağı, keşfet, gmail ve google haritalarında reklam satın almasını ve optimize etmesini sağlayan yeni reklam yöntemidir. Bu kampanya türü daha öncesinde internet üzerinden alışveriş yapmış, dönüşüm gerçekleştiren kişilere bulmanıza yardımcı olmak amacı tasarlanmıştır. Ayrıca anahtar kelime temelli arama ağı kampanyalarını tamamlamak için tasarlanmış bir reklam türüdür.

Maksimum performans reklamı, belirlenen dönüşüm hedeflerine göre performans artırmanıza yardımcı olmaktadır. Böylece akıllı teklif özelliği ile performansı gerçek zamanlı olarak çalışır. Kanallar genelinde optimize eder ve daha fazla dönüşüm ve değer elde edilmesini sağlar. Bu reklam türü; teklif verme, kitleler, bütçe optimizasyonu, reklam öğeleri, ilişkilendirme ve diğer alanlarda Google otomasyon teknolojilerini bir araya getirir. Bu saydıklarımızın tümü belirlenen reklamcılık hedeflerinin yanı sıra sağlanan reklam öğeleri, kitle sinyalleri, isteğe bağlı veri feedleriylede desteklenmektedir.

Maksimum Performans Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

  • Google kanal ve ağları genelinde yeni kitlelere ulaşır.
  • Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak daha iyi performanslar elde eder.
  • Kampanya girişlerinizle otomasyona yön verir.
  • Daha şeffaf analize ulaşmanızı sağlar.
  • Kampanya yönetimini basitleştirir ve kolayca optimize etmenizi sağlar.

Maksimum Performans Kampanyaları Nasıl Çalışır?

Maksimum performans kampanyası, geçmiş zamanda yayına alınan kampanyaların verilerinden faydalanır. Yapay zekâ desteği ile çalışır. Dolayısıyla bu kampanyayı kullanmadan önce en az 2 aylık reklam çalışması yapmanızı öneriyoruz.

Bu sistem geçmişteki veriler ışığında çalıştığından dolayı ne kadar çok veri varsa o kadar etkili sonuçlar alınabilir. Sistem akıllı teklif ( Smart Bidding ) de dahil olmak üzere google’un en iyi otomasyon özelliklerini kullanmaktadır. Otomasyon özelliklerine YouTube, arama ağı, görüntülü reklam ( display ) ağı, keşfet, gmail ve daha fazlasını ekleyebiliriz.

Maksimum performans kampanya türünde sistem reklamları uygun alan tüm kampanya türünde yayına alabiliyor. Yani kullanıcılar arama ağında arama yaptı ise arama reklamı olarak kullanıcının karşısına çıkıyor. Alışverişte arama yaptı ise alışveriş reklamları olarak karşısını çıkmaktadır. En çok hangi alanda alıyor iseniz sistem o alanda daha çok yatırım yapar. Yani minimum harcama yaparak maksimum dönüşüme erişmenizi sağlar.

Performans kampanyası, müşterilerinize gerçek zamanlı olarak cevap vermenize yardımcı için hedeflerinizden ve girilen verilerden yardım alır. Hangi kanalda olursa olsun, yeni müşteri dönüşüm fırsatının olduğu yere yatırım yapma imkânı elde etmiş olursunuz.

Ads reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0532 478 4031 nolu telefonu arayıp iletişime geçebilirsiniz.

.