Görüntülü Reklamlar Nedir?

Görüntülü reklamlar, açılış sayfasına yönlendiren bir eylem çağrısı, duyurulacak mesajı  reklam metni ve görsel öğeler ile bir araya getiren çevrim içi reklamdır. Görüntülü reklamlar internet sitelerinin yan veya üst kısımlarında bazen de okuduğumuz içeriğin ortasında görünmektedir. Bu reklamlar görsel olarak dikkat çekici, diğer reklam türlerine göre düşük maliyetlidir. Markaların pazarlama hedeflerine erişmesi açısından ölçülebilir niteliktedirler.

Bu özelliklerinden dolayı google görüntülü reklamlar, bütün modern medya karmaları için büyük önem taşımaktadır. Reklam türleri arasında en başarılı reklam kampanyalarıdır. Müşterilere çok fazla kanal üzerinden ulaşabilir ve bağlantı kurulabilir. Görüntülü reklamlar pazarlama planlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.

Görüntülü Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Görüntülü Reklamların avantajları, doğru kitleyi bulmamızı ve bulunan bu kitleye doğrudan ulaşmamızı sağlar. En temel işlevi bu olmakla birlikte hedefleme seçenekleri ile verilecek mesajın doğrudan ilgili kişilere görüntülenmesini sağlar. Böylece bu işlevsel özellikler ile doğru yer ve zamanda doğru kişilere ulaşmayı sağlar. Bu reklam işleyişi ile kitleleri kullanarak yeni müşterilere ulaşılabilir. Otomosyon ile daha fazla dönüşüm elde edilebilir. Google ADS Reklamları ile otomatik hedefleme ve teklif verme özellikleri kullanılarak görüntülü reklam ağından daha fazla alınabilmektedir.

Görüntülü Reklam Türleri Nelerdir?

Görüntülü reklam türleri, çok geniş bir çeşitlilik içermekle birlikte, en sık tercih edilen seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır. Düşük maliyetli olmasından dolayı çok tercih edilmektedir. Ayrıca yüklenen resim reklamlar reklamların üzerinde daha fazla kontrol yetkinizin olmasını sağlayan bir reklam türüdür. G mail reklamları ve etkileşim reklamları ise bu grupta yer alır. İlgi çekişi ve verimi yüksek reklamlardır.

Görüntülü Reklamlar Nasıl Çalışır?

Görüntülü reklam ağında hedef kitlenize ulaşabileceğiniz birden çok seçenek sunmaktadır. Hedefleme seçeneklerine büyük tablodan bakarsak odak noktamız kullanıcılar ya da içeriklerdir. Görüntülü reklamlar hazırlarken hedefleme yaparken demografi, ziyaretçilerinin web geçmişi gibi kullanıcı odaklı hedefleme yapılabilir. Hedeflemek istediğimiz siteleri manuel seçenekte hedefleme yapılabilmektedir. Aynı zaman bu iki hedeflemeyi de birlikte kullanılabilir.

Ads reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0 532 478 4031 nolu telefonu arayıp iletişime geçebilirsiniz.