Bolg
Ads Reklamlar Nedir

Google Ads Reklamları

Google Ads Reklamları

Google Ads reklamları,  arama sonuçlarında iş ortağı sitelerinde ya da Youtube da reklamlarınızın gösterilmesini sağlayan online pazarlamadır. AdWords reklamları olarak ta bilinmektedir. Google reklamları internet ortamında en çok bütçenin kullanıldığı kanaldır. Ads reklamları 2000 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. 1 Milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Arama Ağı Reklamları

Google arama ağı reklamları, arama ağında yapılan sorgulamada internet sitenizin arama sonuçlarında gösterilmesini sağlar. Ayrıca Google tarafından sağlanan bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords (Ads) paneli üzerinden kampanyalar tasarlanarak oluşturulmaktadır. Oluşturulan kampanyalar içerisinde reklam grupları ve anahtar kelimeler eklenmektedir. Böylece potansiyel müşterilere Google aramaları ile ilişkili olarak ulaşılır.

Alışveriş Reklamları

Google alışveriş reklamları nedir? Sorusunu şöyle cevaplayabiliriz. Satılan ürünlerle ilgili detaylı bilgi sunan bir reklam türüdür. Alışveriş reklamları oluşturmak için öncelikle “Google Merchant Center” ürün bilgileri girilirmektedir. Sonrasında Alışveriş kampanyaları veya Maksimum Performans kampanyaları oluşturulur.

Video Reklamları

Google video reklamları, çeşitli video izleme sitelerinde, bazı internet sitelerinde ve sosyal medya da karşımıza çıkan kısa süreli reklam filmleridir. Video reklamcılığı hedef kitlelere markanızı ve ürünlerinizi bilgilendirmek, tanıtım yapmak amacı ile yapılan reklamlardır. Markalar kendi web siteleri, sosyal medya gibi çeşitli dijital kanallarda video kullanılabilmektedir.

Görüntülü Reklamları

Google Görüntülü reklamlar, açılış sayfasına yönlendiren bir eylem çağrısı, duyurulacak mesajı reklam metni ve görsel öğeler ile bir araya getiren çevrim içi reklamdır. Görüntülü reklamlar internet sitelerinin yan veya üst kısımlarında bazen de okuduğumuz içeriğin ortasında görünmektedir. Bu reklamlar görsel olarak dikkat çekici, diğer reklam türlerine göre düşük maliyetlidir. Markaların pazarlama hedeflerine erişmesi açısından ölçülebilir niteliktedirler.

Maksimum Performans Reklamları

Maksimum performans reklamları, reklam verenlerin görüntülü reklam ağı, Youtube, arama ağı, keşfet, gmail ve google haritalarında reklam satın almasını ve optimize etmesini sağlayan yeni reklam yöntemidir. Bu kampanya türü daha öncesinde internet üzerinden alışveriş yapmış, dönüşüm gerçekleştiren kişilere bulmanıza yardımcı olmak amacı tasarlanmıştır. Ayrıca anahtar kelime temelli arama ağı kampanyalarını tamamlamak için tasarlanmış bir reklam türüdür.

Discovery Reklamları

Discovery reklamları, YouTube ana sayfasındaki özet akışı, Gmail alanlarında yani google envanterindeki kullanıcıların hedeflenebileceği bir reklam kampanya türüdür. Ayrıca bu kampanya türünde müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi açık olduklarında zengin ve alakalı içerikler gösterebilirsiniz.


Re-marketing Reklamları

Remarketing reklamları, yeniden pazarlama, daha öncesinde web sitesini ziyaret eden kullanıcılara reklam sunduğu popüler dijital pazarlama yöntemidir. Firmanıza ya da markanıza daha öncesinde ilgi göstermiş kullanıcılara ulaşma yöntemidir. Önceki ziyaretçileri ya da tüketiciler hedeflendiğinden dolayı bu reklam türünü “yeniden pazarlama” (remarketing) reklam denir.

Sizlerde firmanızın adını duyurmak ve dijital ortamda hizmet ve ürün satışı yapmak için 0 (0532 ) 4780 40 31 Nolu telefonla iletişime geçebilirsiniz. Google Ads reklamları verebilirsiniz.

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir